Školu k životu prostě potřebuješ! Nebo ne?

14. září 2017 v 14:22 | Donomie |  Zamyšlení
Vítejte u nového článku!

Ach ta škola! Všichni školou povinný ví, že občas jste měli pocit, že prostě už do tý školy chodit nechcete. Že je to naprostá ztráta času a vysoká je k ničemu. Jaký je můj názor na toto téma?Po dostudování základní školy jsem opravdu nevěděla, kam jít. Dávala jsem přihlášku na dvě školy - zdrávku a zemědělku. Vzali mě na obě a teď byla otázka, kam jít? V té době jsem spíše chtěla na tu zemědělku. Ale rodiče mě přesvědčili, ať jdu do zdravotnictví, že tam najdu uplatnění vždy a práci vždycky najdu (to je pravda, ale za jaký peníze?). Tak jsem na ní teda šla.

Začátek byl pro mě příšerný. Jiné město, které jsem totálně neznala, nový spolužáci. A hned další týden se jelo do Itálie na adaptační kurz. Byla to má první cesta do zahraničí a poprvé jsem viděla moře. A taky pár dní prozvracela. Trochu jsem se i na tom kurzu uklidnila.

Po návratu do školy to ale začalo nanovo. Byla jsem opravdu nešťastná, chtělo se mi neustále brečet a nedokázala jsem se soustředit na látku. Z toho jsem měla parádní žaludeční potíže. A chtěla ze školy odejít. Ale rodiče mi řekli, ať té školy dám ještě šanci. Dala jsem a ukončila ji úspěšně maturitní zkouškou. Když se ale ohlédnu zpět, nikdy jsem tam nebyla spokojená. Sama se divím, jak jsem to vydržela.

Po maturitě byla otázka, co dál? Říkám si, že jsem neměla nikam chodit. Ztracený půl rok. Měla jsem jít rovnou do práce. Ale já pokračovala dále na vyšším studiu. A řeknu vám, za ty peníze mi to opravdu nestálo. Hned ani ne po měsíci jsem věděla, že to nedám. Nevydržím. Nelíbilo se mi tam. Tentokrát jsem se ale rozhodla, že si nic nenechám vymluvit a po půl roce ze školy odešla. Přispěla k tomu i brigáda, kde jsem se cítila mnohem spokojenější než ve škole.

Co z toho vyplývá? Opravdu se rozhodujte za sebe. Část za mě rozhodovali jiný a až teď jsem pořádně si uvědomila, že to mělo být možná jinak. Pokud nechcete na vysokou, nechoďte, pokud ano, běžte. Školu si vyberte podle sebe, to vy v ní budete se učit a trávit čas. I bez vysoké se dá najít dobře placená práce. A neposlouchejte ostatní, že ne. V dnešní době taky hrají velkou roli známosti. Koneckonců, je to váš život, ne život jiných ... !

Jaký je váš názor celkově na školství? Jaký byl/je váš studijní život?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Violet Violet | Web | 14. září 2017 v 19:12 | Reagovat

Já tedˇ tohle dost často říkám svému staršímu synovci :) a to ještě chodí na základku :D

2 ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ | Web | 15. září 2017 v 0:16 | Reagovat

Jeste ze uz nechodim do skoly

3 Donomie Donomie | Web | 8. prosince 2017 v 19:57 | Reagovat

[1]: Je donré, aby to věděli. :)

[2]:  Už bych se tam také nevrátila ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design: